1.  Woda jest niezbędnym elementem do tego, by rybiki mogły przetrwać. Przewietrz wszystkie miejsca występowania rybików. Zainwestuj w osuszacze i wentylatory. Usuń źródła wody. Wymień lub napraw nieszczelne rury i zawory. Dokładnie zamknij drzwi od prysznica. Jeśli nie masz w domu zwierząt, ani dzieci, umieść żel krzemionkowy wnarożnikach ścian, wanny, pęknięciach w płytkach lub tapetach i w szafce pod zlewozmywakiem.
  2. Rybiki są w stanie przetrwać nawet rok bez posiłku. Upewnij się, że dokładnie wymiotłaś, odkurzyłaś i zmyłaś wszystkie powierzchnie. Rybiki jedzą pełne ziarna, skrobię i wszystko co tylko mogą znaleźć. Mogą również zjeść papier, klej i książki. Trzymaj więc dokumenty i magazyny w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Również bawełna, len i jedwab smakują rybikom. Zwróć zatem uwagę z czego wykonane są twoje dywaniki. Pozbądź się pleśni, ona również znajduje się w ich menu.
  3. Klej do tapet to doskonała pożywka dla rybików. Jeśli zauważyłaś, że krawędzie twojej tapety się łuszczą lub odklejają się od ściany, musisz z powrotem je zamocować, obciąć lub w najgorszym wypadku całkowicie usunąć tapetę.
  4. Rybiki nie lubią wysokiej temperatury ani światła. Optymalna temperatura do ich rozwoju to 21–26ºC. Jeśli nie stanowi to dla ciebie problemu, podnieś temperaturę opanowanego przez rybiki pomieszczenia do ponad 27ºC lub obniż poniżej 15ºC. Użyj światła, aby zmusić je do przebywania na obszarach, gdzie łatwiej jest je kontrolować.
  5. Bardzo uważnie obejrzyj całe pomieszczenie w poszukiwaniu jakichkolwiek otworów i pęknięć w ścianach i podłogach. Użyj gipsu lub masy uszczelniającej, aby je uzupełnić. Rybiki wykorzystywały te otwory, aby dostać się do wnętrza domu. Używały one również takich miejsc do składania jaj. Zwróć szczególną uwagę na niewielkie szczeliny miedzy ujściem rur a podłogą.Pozdrawiam//youyaDodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy